A 2009/2010-es tanév eredményei


Budapesti Nemzetközi Ifjúsági Gasztronómiai Verseny, 2010.


2010. április 15-17. között került lebonyolításra Budapesten a XXX. Gundel Nemzetközi Ifjúsági Gaszronómiai Verseny. Iskolánk a megmérettetésen egy pincér, egy cukrász és két szakács tanulóval képviseltette magát, és a kiemelkedő Arany Kategóriás besorolást érte el.


A csapat tagjai:

Brenner Imre, pincér (Felkészítő tanár: Schaller Tamás)

Kozák Veronika, cukrász (Felkészítő tanár: Simon Zita)

Licskai Alexandra és Kóbor Ádám, szakács (Felkészítő tanár: Helmeczi Tibor)



A Kisalföld cikke a versenyről


Soproni Ízutazás és Telebendő Napok


A 2010. március 13-án és 14-én lebonyolított Soproni Ízutazás és Telebendő Napok keretében szakmai versenyeket is szerveztek. Iskolnák tanulói az alábbi helyezéseket érték el:


Kuktacsata

Aranyérem és a legjobb csapatnak járó kupa: Kóbor Ádám és Mészáros Gábor, 12.C

Aranyérem és az Unilever különdíja: Brenner Imre és Derdák István, 14.B


Burián György Díszterítési Emlékverseny

Bronzérem: Brenner Imre és Gazdag Andrea, 14.B ("Tavaszi Ízharmóniák" asztal)

Szakmai nap, 2010.


Iskolánkban a már hagyománnyá vált Szakmai Nap ebben az évben is megrendezésre került 2010. március 11-én.


Dísztorta-verseny

I. helyezett: Bosits Mónika - Kozák Veronika, 13.C ("Idő- és ízutazás" torta)

II. helyezett: Czicze Klaudia - Kolics Hajnalka, 12.C ("Michael Jackson" torta)

III. helyezett: Pintér Éva, 13.C (Csokoládés esküvői torta)


Burián György Díszterítés Emlékverseny

I. helyezett: Tóth Erika - Tóth Katalin, 13.D

II. helyezett: Farkas Pamela - Kovács Kitti, 12.D

III. helyezett: Mentes Ádám - Pozsgai Patrik, 12.D


Főzési verseny

I. helyezett: Brenner Imre - Derdák István, 14.B

II. helyezett: Kóbor Ádám - Mészáros Gábor, 12.C

III. helyezett: Király Szabolcs - Tóth Roland (Danubius Iskola)

Nyelvi versenyek


2010. február 2-án a Handler Nándor Szakképző Iskola által a szakközépiskolák számára szervezett megyei nyelvi versenyen:


9. évfolyamon (heti több, mint 3 óra angol kategóriában):

I. helyezés: Zakar Sziliva 9.A (Felkészítő tanár: Tasnádi Julianna)


9. évfolyamon (heti több, mint 3 óra német kategóriában):

I. helyezés: Pandur Dominik 9.A (Felkészítő tanár: Kissné Márkus Krisztina és Reischlné Richter Erzsébet)

IX. helyezés: Feller Máté 9.A


10. évfolyam (heti több, mint 3 óra német kategóriában):

I. helyezés: Ruf Melanie 10.A (Felkészítő tanár: Szalai Konrád)


9. évfolyam szakközépiskola (normál óraszám, heti 3 óra német kategóriában):

I. helyezés: Horváth Dávid 9.B (Felkészítő tanár: Farkas Angéla)

Országos Diákolimpia - tollaslabda


Salgótarján, 2010. március 19-21.


Foki Gabriella, 12.A - 9. helyezés.

Siklósi Ákos, 13.A - 12. helyezés.

Gazdaság az anyanyelvért verseny


A versenyt a 160 éves Sopron Megyei Jogú Városi Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Soproni Magyar Társaság megalakulásának 220. évfordulója alkalmából rendezték meg.


III. helyezés:
Rózsa Tünde,11.A,
Jánosi Bernadetta, 11.A,
Pelle Gréta, 11.A

Kisfaludi Napok, 2010.


Megyei középiskolai művészeti fesztivál.


Arany Oklevél: Rábensteiner Zoltán, 11.B (Kamarazene kategória)

Ezüst Oklevél: Szabó Dóra, 11.B (Népdal kategória)

Deák nyelvi verseny


I. helyezés (angol nyelvi előkészítő): Zakar Szilvia, 9.A (Felkészítő tanár: Tasnádi Julianna)

II. helyezés (német normál óraszámban): Horváth Dávid, 9.B (Felkészítő tanár: Farkas Angéla)

III. helyezés (német nyelvi előkészítő): Pandur Dominik, 9.A (Felkészítő tanár: Reischlné Richter Erzsébet)