Soproni SZC Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó Szakképző Iskolája és Kollégiuma

OM azonosító: 2030519400 Sopron, Ferenczy János u. 1-3. | Tel.: 99/312-779 | Fax: 99/312-779 | E-mail: svk@svk.hu
 
 

Aktuális hírek

Szakmai és Diáknap 2017

A versenyek eredményei:

Ételkészítési verseny

I. helyezett: Bizzer Felícián 10.C – Koller Gergely 10.C

II. helyezett: Harcz Márton 9.C – Tóth Levente 9.C

III. helyezett: Piri László 11.F – Szabó Milán 11.F

Burián György Díszterítési Emlékverseny

I. helyezett: Pálfi Brigitta 10.B – Varga András 10.B

II. helyezett: Horváth Cintia 13.B – Mészáros Marcell 13.B

III. helyezett: Kelemen Gerda 11.D – Badics Vivien 11.D

Különdíj: Pfandler Klaudia 10.D – Vanyek Balázs 10.D

Különdíj: Ragats Ramóna 13.B – Szőke Réka 13.B

Házi készítésű sütemények versenye

I. helyezett: Szabó Anna 9.E – Pálcás Martin 10.E

II. helyezett: Horváth Szonja 9.B – Olasz Dorina 9.E

III. helyezett: Kiss Zoltán 9.E – Nyitrai Norbert 10.B

Cukrász dísztorta-verseny

I. helyezett: Kodner Dorina 11.E – Sztanits Regina 11.E

II. helyezett: Bakos Kamilla 11.E – Kondor Kinga 11.E

III. helyezett: Varga Vivien 11.E – Ámon Alexandra 11.E

„Szabadság a tét!” verseny

I. helyezett: 9.E

II. helyezett: 9.C

III. helyezett: Híd/1

Osztálydekorációs verseny

I. helyezett: 9.D

 

Első hely a Schnitta döntőben!

Újabb nagy siker az Arany Tanévben:

I. hely a IV. Schnitta Sámuel Emlékverseny országos döntőjében.


A képre kattintva a kapcsolódó Facebook bejegyzés nyílik meg!

A csapat tagjai: Vilcsek Orsolya (13.a) pincér, Horváth Barnabás (13.a) pincér, Bakos Kamilla (11.e) cukrász, Kiss Dávid (11.c) szakács, Kocsis Patrik (10.c) szakács,

Felkészítő tanárok: Cihlár Lajos, Kocsis-Varga Viktória, Németh Tibor és Simon Zita.

Gratulálunk a csapat valamennyi tagjának és felkészítő tanáraiknak!

A Sopron TV riportja:


A képre kattintva a kapcsolódó Facebook bejegyzés (videó) nyílik meg!

TEREMCSERE

Várhatóan 03.20-31. továbbra sem lehet majd használni a 111-es termet.

03.20. HÉTFŐ

0. H1 111 >> 013
1-4. H1 111 >> 228
3. 10A Major Z. 228 >> 229
5-7. H1 111 >> 222

03.21. KEDD

1-7. H1 111 >> 220

03.22. SZERDA

Egész nap: 111 >> 220

03.23. CSÜTÖRTÖK

1. H1 Varga N. 111. >>> 228.
2. H1 Vránich I. 111. >>> 228.
4. H1 Vránich I. 111. >>> 229.
6. H1 Árvay T. 111. >>> 221.
7. H1 Panyi O. 111. >>> 221.

03.24. PÉNTEK

Egész nap: minden óra a 111-es teremből >> 221-es terembe
5. 10G vea Eszenyi Á. 221 >> 220

Felvételizőknek - ideiglenes felvételi jegyzék

Feltöltöttük a FELVÉTELIZŐKNEK / IDEIGLENES FELVÉTELI JEGYZÉK menüpontba az egyes képzésekhez tartozó rangsort.

SVK Matematika verseny

Iskolánk 50. Arany tanévének tiszteletére sok más verseny mellett, MATEMATIKA versenyt is hirdetünk!

A verseny 3 hétig tart és 3 fordulóból fog állni.

Az sem baj, ha nem tudtok megoldani minden feladatot! Érdemes részt venni és próbára tenni magatokat!

A jutalom nem marad el! :)

További részletek a ARANY TANÉV 2016/2017  / MATEMATIKA VERSENY menüpontban!

Diákolimpia ezüstérem


A képre kattintva a kapcsolódó Facebook bejegyzés nyílik meg!

Horváth Szonja
9.b
 osztályos tanulónk
a megyei Diákolimpia döntőjében
100 m gyorsúszásban
ezüstérmes lett!

Szívből gratulálunk!
Büszkék vagyunk rád!

Újabb I. helyezés!

A 2017.02.09-én Győrben megrendezésre került Három vármegye kincsei - Fedezzük fel értékeinket! - hungarikumok és megyerikumok verseny megyei döntőjén iskolánk csapata

I. helyezést ért el!


A képre kattintva a kapcsolódó Facebook bejegyzés nyílik meg!

A csapat tagjai: Füzi Petra, Góg Molli, Lőkös Evelin és Polgár Ramóna (10.a) 

Felkészítő tanáruk: Simonné Tóth Margit

Szívből gratulálunk a csapatnak ehhez a nagyon szép sikerhez!
Büszkék vagyunk rátok!

Siker a megyei Handler Nyelvi Versenyen!

Tanulóink nagyon szép eredményt értek el a Soproni SZC Handler Nándor Szakképző Iskolája által a 9. évfolyamos szakgimnáziumi és 10. évfolyamos szakközépiskolai tanulók számára szervezett megyei nyelvi versenyen!


A képre kattintva a kapcsolódó Facebook bejegyzés nyílik meg!

Német nyelv:

Polgár Ramóna (10.a) 1. helyezett
Felkészítő tanára: Nadrai Nóra
Lőkös Evelin (10.a) 4. helyezett
Felkészítő tanára: Koloszár Zsanett

Angol nyelv:

Mészáros Károly (10.a) 2. helyezett
Vörös Patrícia (10.b) 5. helyezett
Felkészítő tanáruk: Tasnádi Julianna

Szívből gratulálunk minden tanulónak
és felkészítő tanáraiknak a sikeres szerepléshez!
Büszkék vagyunk rátok!

Az SVK Arany Tortája pályázat

A Soproni SZC Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó szakképző Iskola és Kollégiuma 50. Arany Tanév alkalmából a meghirdeti diákjainak és partnereinek az SVK Arany Tortája pályázatot.

A pályázat kiírója az általa életre hívott versenyen, kreatív ötleteket tartalmazó, a magyaros ízvilágot tükröző tortákat vár a „versenyzőktől".

A pályázat feltételei:

- a torta természetes és egészséges alapanyagokat tartalmazzon,

- a tortának az iskola emblémájának színeiből (sárga, barna, fehér) álljon,

- a torta 16 szeletes legyen.

A pályázat beadásának határideje:

2017. március 23.

A győztes tortát a Szakmai Napon bemutatjuk iskolánkban, illetve a későbbiekben, mint az "Iskola Tortáját" fogjuk reklámozni és rendezvényeinken elkészíteni.

(Merth Mária - mara@svk.hu)

 

Kövessen minket a Facebook-on is!

https://www.fb.com/svk.sopron

Az oldal megtekintéséhez nem szükséges regisztráció!

Ha üzenni szeretne a Messenger-en:

Színház

Képtalálat a következőre: „soproni színház”

A színházi előadások időpontjai:
2016. október 11. 17:00 Chioggiai csetepaté
2016. november 8. 17:00 A dzsungel könyve
2016. december 6. 17:00 Diótörő
2017. február 28. 17:00 Macbeth
2017. április 4. 17:00 My Fair Lady

Iskolabál - képek

A képre kattintva az iskolabálon készült képekből összeállított album nyílik meg.

Pályázat diákjaink számára

Helyesírási verseny

A 2017.01.11-én megrendezett
Implom József Helyesírási Verseny megyei fordulóján
iskolánk tanulói is részt vettek. Tanulóink közül

Klicsnik Rea 9.d osztályos tanuló 4. helyezést ért el!

Gratulálunk a szép eredményhez!

Szenzációs siker Budapesten!

Keleti Károly Országos Levelező Marketing Verseny budapesti döntőjében a Kocsis-Varga Viktória tanárnő által felkészített iskolai csapatunk

I. helyezést ért el!

A csapat tagjai:
Borgulya Gábor, Horváth Barnabás és Vilcsek Orsolya 13.A osztályos tanulók.

Az Arany Tanévhez méltó eredményhez szívből gratulálunk!

Karácsonyi készülődés

A képre kattintva az esemény albuma nyílik meg!

Reméljük mindenki jól érezte magát! 

Német filmnap és kiállítás

Az SVK végzősei német filmnapot és ehhez kapcsolódóan kiállítást rendeztek Németország, Ausztria és Svájc idegenforgalmából és gasztronómiájából. Az országokra jellemző ruhákat, korabeli tárgyakat lehetett megtekinteni és különböző ételeket és italokat kóstolni.

Gratulálunk a 12.a osztálynak és Kissné Havasi Erika tanárnőnek
a színvonalas programhoz!

A képre kattintva a kapcsolódó galéria nyílik meg!

Csókaavató 2016

Az avatóval foglalkozó cikk!

Csókákat avattak az 50. tanévét ünneplő Soproni Szakképzési Centrum Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó Szakképző Iskolájában.

Az immár 19. alkalommal megrendezett csókaavatón az érettségi utáni képzésben részt vevő tanulókat avatták fel ünnepélyes keretek között.

A fekete csókaruhába öltözött és sárga szalaggal feldíszített Csókák izgatottan készültek az eseményre.

Az avatón a Főcsóka köszöntője után a csókajelöltek műsorral köszöntötték a Főcsókát és tanáraikat, oktatóikat. A műsor első részében a tanárokról készült karikatúrákat és verseket láthattuk és hallhattuk. Majd a csóka egy napjának bemutatása következett a csókajelöltek által elkészített film segítségével. Ezután csóka-divatmebutatót és egy csókatáncot láthattunk, majd ezeket a műsorszámokat a csókainduló követte.

A műsor után újra a Főcsóka következett, majd a csókajelöltek ünnepélyes fogadalomtétele zárta az avatót.

Az avatóra a csókajelöltek a műsoron kívül egy Csókaújság elkészítésével is készültek. Az újságban a csókák életéről szóló cikkek mellett minden csókajelölt külön oldalt kapott a bemutatkozásra.

Az avató hivatalos része után a frissen felavatott Csókák szétrajzottak a Várkerület karácsonyi vásárának forgatagában.

Újabb nagy szakmai siker!

A Kisalföld cikke

A Sopron TV riportja:


2016. november 26-án iskolánk adott otthont a IV. Schnitta Sámuel Országos Gasztronómiai Emlékverseny regionális döntőjének, amelyen Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyéből 4 vendéglátó szakképző iskola csapata vett részt.

A versenyen szoros küzdelem után az alábbi sorrend alakult ki:

I. helyezett:

Soproni SZC Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó Szakképző Iskolája és Kollégiuma

II. helyezett:

Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Vendéglátó, Idegenforgalmi, Kereskedelmi Szakképző Iskolája és Kollégiuma

III. helyezettek:

Zalaegerszegi SZC Báthory István Szakképző Iskolája

Nagykanizsai SZC Thúry György Szakképző Iskolája

A csapatok közül az eredmények alapján a soproni iskola csapata szerzett jogot arra, hogy a régiót a verseny országos döntőjében képviselje.

A csapat tagjai:

Vilcsek Orsolya (13.a) pincér, Horváth Barnabás (13.a) pincér, Bakos Kamilla (11.e) cukrász (aki a legjobb cukrásznak járó különdíjat is elnyerte), Kiss Dávid (11.c) szakács, Kocsis Patrik (10.c) szakács,

Felkészítő tanárok:

Cihlár Lajos, Kocsis-Varga Viktória, Németh Tibor és Simon Zita.

Szívből gratulálunk a csapat tagjainak és felkészítő tanáraiknak!

Keressük az elmúlt 50 év iskolai emlékeit!

Iskolánkban az idei tanév az 50. Jubileumi Arany Tanév. Kérünk minden régi tanítványunkat, hogy aki rendelkezik az iskolai életéről régi fényképekkel, egyéb tárgyi emlékekkel jutassák el hozzánk. Különösen az iskola első évtizedéből van kevés emlékünk!

Bővebb tájékoztatás: Voleszák Zoltán szakmai igazgatóhelyettesnél (30/237-3537, voleszakzoltan@svk.hu).

Jubileumi teremfestés

A 10.b osztályos Viezzi Ákos és segédei (Kántor Krisztián és Nyitrai Norbert) nem mindennapi módon díszítették fel osztálytermüket 11.25. péntek délután.
Tisztelegve 50 éves iskolánk előtt is.
Szerintünk nagyon jól sikerült! 

KerékpART

A Közlekedési Múzeum és az Iparművészeti Múzeum tárgyalkotó pályázatot hirdetett középiskolás csapatok számára, kerékpár alkatrészekből készült használati tárgyak vagy installációk készítésére.

Iskolánkat Bella Klaudia, László Kitti és Viezzi Ákos 10.b osztályos tanulók csapata képviselte.

A zsűri emléklappal és ajándékcsomaggal jutalmazta a csapat kreativitását és az alkotás részt vehetett a pályázathoz kapcsolódó KerékpART kiállításon is!


Gratulálunk ehhez a szép sikerhez a tanulóknak
és Horvath Ritának, segítő-felkészítő tanáruknak! 

Bábeli Zűrzavar - Orsolya Nyelvi Verseny

A Szent Orsolya Általános Iskola, Gimnázium és Kollégiumban
megrendezésre került megyei nyelvi versenyen iskolánk csapata

Bertha Zsófia, Pálfi Brigitta és Varga András 10.b osztályos tanulók

5. helyezést értek el!

Felkészítő tanáruk: Koloszár Zsanett.

Gratulálunk a sikeres szerepléshez! 

Pályaválasztási kiállítás - Nyitott kapuk napja

2016.11.15-én került megrendezésre a Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központban a Pályaválasztási kiállítás, melyen iskolánk is részt vett, ahol tanulóink segítségével mutattuk be iskolánk képzéseit.

Reméljük sokan választják iskolánkat jelentkezéskor az 1. helyen! 

További tájékozódási lehetőség pl. a Nyitott kapuk napján: 11.28. (hétfő) valamint 11.29. (kedd) 15:00-tól.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Diákparlament

Maráz Szilárd (DÖK elnök) 12.b és Szücs Renáta (DÖK elnökhelyettes) 10.b  osztályos tanulók 11.15-én Győrben jártak, a Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Ügyviteli Szakgimnáziumában, ahol a Diákparlament ülésén képviselték iskolánk tanulóit. Az oktatási rendszerrel kapcsolatban felmerülő tapasztalatokat, problémákat, javaslatokat vitatták meg a résztvevő iskolák képviselői.

Erfurti Szakács- és Cukrászolimpia 2016

A 2016-os Erfurti Szakács- és Cukrászolimpián
Németh Tibor szakoktatónk
BRONZ ÉRMET szerzett és még 2 diplomával is díjazták munkáját!

Szívből gratulálunk ehhez a szakmai sikerhez! 

 

Az események készült képekből összeállított album, a kapcsolódó Sopron TV-s adás és az M1 televízió interjú!

 

Mazsolaavató

2016.10.20-én megtartottuk a 9. évfolyamos tanulók hagyományos avatóját.

Az alábbi képre kattintva tekinthetik meg az albumot!

E-napló

A 9.-es tanulókat automatikusan regisztráltuk a naplóba. Tehát a tanulók és hozzátartozóik elvileg be tudnak jelentkezni. Aki korábban regisztrált ugyanazzal az azonosítóval-jelszóval továbbra is be tud jelentkezni.

A telefonos alkalmazások továbbra is használhatóak.

Az E-napló az E-NAPLÓ menüponton keresztül érhető el.

A BEJELENTEZÉS BÖNGÉSZŐBEN lehetőségei közül a Tanulók - Szülők oldalt kell megnyitni.

Az E-NAPLÓ menüpontban részletesen szerepel, mi a felhasználó név és a jelszó.

Aki nem tud bejelentkezni, az E-NAPLÓ menüpontban leírtak szerint tud regisztrálni.

Vitorlás siker!

"Hirschler Rebeka [megj.: iskolánk 12.b osztályos tanulója] nagy küzdelemben végül megvédte összes címét és megnyerte a 2016. évi Laser Radial Ifjúsági Országos Bajnokságot, az Ifjúsági Női Bajnoki címet és ezúttal első alkalommal ő lett a Laser Radial Női Olimpiai hajóosztály Bajnoka is."

Gratulálunk ehhez a nem mindennapi sikerhez!
További sok sikert és jó szelet kívánunk! :)

Forrás: kisalfold.hu

ÓRAREND

Az órarend a 2016/2017-ES TANÉV / ÓRAREND menüpontban érhető el.

v v v v v v   2015/2016 TANÉV   v v v v v v

Ballagás 2016

A ballagáson készült képeket az alábbi képre kattintva érhetik el:

Újabb siker!

Ebben a tanévben is sikeresen szerepeltek tanulóink a Vendéglátás-idegenforgalom szakmacsoportban meghirdetett Szakmai Előkészítő Érettségi Tantárgyak Versenyén (SZÉTV).

Három tanulónk is bekerült  Szolnokon megszervezett országos döntőbe, ahol

Fazakas Melinda 12.B - 6. helyezést,

Szényi Felícia Zsófia 13.A - 8. helyezést és

Tátrai Levente 12.B - 17. helyezést ért el

a 38 döntőbe jutott versenyző között.

A tanulók felkészítő tanárai: Kocsis-Varga Viktória, Simonné Tóth Margit és Voleszák Zoltán voltak.

Szívből gratulálunk valamennyi versenyzőnek és felkészítő tanáraiknak!

Szakmák Éjszakája 2016

Köszönjük, hogy ilyen sokan eljöttek iskolánkba a Szakmák Éjszakáján! A regisztrált látogatók száma 350 fő volt.
Reméljük jól érezték magukat és jól is laktak!

Ezúton szeretnénk megköszönni a részvételt
minden szervező és segítő kollégának - tanulónak,
valamint előadóinknak - meghívott vendégeinknek.
Nélkülük nem lett volna ilyen sikeres az este!

A Soproni Szakképzési Centrum szervezésében a Szakmák Éjszakája program 2016. április 15-én 18:00-22:00 között a centrum tagiskolái és külső szakmai partnerei bevonásával valósult meg.

XI. Pelikán Kupa

2016. április 9-én Szolnokon megrendezett XI. Pelikán Kupa Szakmai Versenyen iskolánk tanulói az alábbi helyezéseket érték el:

Pincér versenyben: Horváth Barnabás (12.A) és Vilcsek Orsolya (12.A) - Ezüst Kategória (Felkészítő tanár: Cihlár Lajos)

Szakács versenyben: Kiss Dávid (10.C) és Kocsis Patrik Ákos (9.C) - Ezüst Kategória (Felkészítő tanár: Rákóczy László)

Cukrász versenyben: Bakos Kamilla (10.E) - Elismerő Oklevél (Felkészítő tanár: Simon Zita)

Valamennyi versenyzőnek és felkészítő tanáraiknak szívből gratulálunk!

Nagyköveti látogatás - Indonézia ízei

Indonesian Cooking Demo at School in Hungary

Indonézia magyarországi nagykövete, Wening Esthyprobo Fatandari és küldöttsége járt iskolánkban, hogy bemutassák országuk gasztronómiáját különböző fogásokon keresztül az iskola tanárainak és diákjainak.

Köszönjük, hogy megtisztelték iskolánkat ezzel a nem mindennapi eseménnyel!

A Kisalföld cikke, a Sopron TV Híradójának részlete és a képgaléria:

További két album:

Gabriela Anindya Mandasari albuma

Kbri Hungary albuma

Regionális középiskolai történelemverseny

A "Boldog békeidők"... és ami előtte volt -
Magyarország története 1849 és 1914 között

regionális középiskolai történelemverseny döntőjében
iskolánk csapata az előkelő 2. helyezést érte el,
maga mögé utasítva több megye tucatnyi iskolájának csapatát.

A csapattagok: Fazakas Melinda, Varga Vanessza és Tátrai Levente 12.B osztályos tanulók. Felkészítő tanáruk: dr. Szakály Attila.

Gratulálunk a szép eredményhez! Büszkék vagyunk rátok! 

Szakmai Nap 2016.

A Szakmai Nap fotóalbuma:

A 2016. március 10-én, a Szakmai Nap keretében lebonyolított versenyek eredményei:

Ételkészítési verseny

Különdíj:
Csider Boglárka 13.B–Mátis Petra 13.B
III. helyezett:
Szilágyi Andrea 10.F–Kaszás Tivadar 10.F
II. helyezett:
Kocsis Patrik 9.C–Széplasz András 9.C
I. helyezett:
Baranyai Enikő 10.C–Szabó Tamás 10.C

Burián György Díszterítési Emlékverseny

Különdíj: Legjobb egyéni felkészülés –
Kovács Csilla 11.B – Molnár Péter 11.B
Különdíj: Legkorhűbb menükártyáért –
Takács Fruzsina 10.D–Fazekas Zoltán 10.D
III. helyezett:
Kránitz Klaudia 13.B–Kelemen Gergő 13.B
II. helyezett:
Toki Gyula 11.D–Pócza Dávid 11.D
I. helyezett:
Szántó Márk 13.B–Sándor Ádám Bálint 13.B

Házi készítésű sütemények versenye

III. helyezett:
Vígh Loretta 9.E – Mészáros Andrea 9.E
II. helyezett:
Hipságh Dalma 10.E – Kovács Csilla 11.B
I. helyezett:
Kodner Dorina 10.E – Fazakas Noémi 10.B

Cukrász dísztorta-verseny

III. helyezett:
Sztanits Regina 10.E – Kodner Dorina 10.E
II. helyezett:
Bakos Kamilla 10.E – Kondor Kinga 10.E
I. helyezett:
Olasz Petra 11.E – Turbók Andrea 11.E

Szakiskolai osztályok
„Ki a Király?” versenye

III. helyezett: 1/9.C
II. helyezett: 2/10.F
I. helyezett: 3/11.E

Szakközépiskolai osztályok
országokat bemutató versenye

III. helyezett: 2/10.B
II. helyezett: 2/10.A
I. helyezett: 1/9.B

Bál 2016

A képre kattintva érhetőek el a bálon készült képek albuma!

A feltöltés napján több, mint 16000 embert értünk el az albummal és ma már több, mint 76000 kattintás történt az albumban. Jó nézelődést kívánunk!

A nyitótánc felvételét egy tanulónk küldte el számunkra, ezt is feltöltöttük.

>>ITT<< érhető el!

Varázsolj mosolyt egy társad arcára!

Kedves Adományozók!

Köszönjük a sok felajánlást! A héten el is szállították a csomagokat.

Karácsonyig célba is érnek a rászoruló gyermekekhez a játékok, ruhák, finomságok! :)

Adventi készülődés

A 11.24-én iskolánkban tartott adventi dísz-ajándék készítésről egy kollázs.

Köszönjük, hogy ennyien részt vettetek! :)

A képre kattintva megnyílik eredeti méretben!
A megnyíló képen újabb kattintással pedig még nagyobb lesz!

Diákolimpia Kosárlabda Megyei Döntő - Továbbjutás

Iskolánk csapata továbbjutott a megyei döntőből!
Pénteken tartották Sopronban a Diákolimpia Kosárlabda Megyei Döntőjét a Fiúknál az V-VI. korcsoportban három csapat részvételével.
A soproniakat a Vendéglátó képviselte és mindkét mérkőzését megnyerve magabiztosan jutott tovább a megyei döntőből.
A videón a második mérkőzésük utolsó másodpercei láthatóak!

Gratulálunk a teljes csapatnak! Büszkék vagyunk rátok!

>>Videó az utolsó percekről<<

Bábeli Zűrzavar - Orsolya Nyelvi Napok - német nyelvi projektverseny

Gratulálunk Lerner Zsófia és Szényi Felícia 13.a osztályos tanulóinknak

és felkészítő tanáruknak, Koloszár Zsanettnek a versenyen elért

III. helyezésükhöz!

Büszkék vagyunk rátok! :)

Kosárlabda Diákolimpia

Iskolánk csapata
a Kosárlabda Diákolimpia V-VI. korcsoportosok körzeti döntőn
I. helyezést ért el!

Gratulálunk a csapatnak! Büszkék vagyunk rátok!

Rátvay Tamás tanár úr, Gottlieb Valentin 9.C, Vanyek Balázs 9.D, Bartalos Péter 10.A, Koch Róbert 10.A, Spéder Martin 10.A, Horváth Gergő 11.A, Kovács Dominik 11.B, Németh Márk 11.B, Taschner Kristóf 11.C, Buzai Patrik 12.B

Újabb sikerek!

Mayer Edina tanulónk, a Szakmacsoportos Szakmai Előkészítő Érettségi Tantárgyak Versenyén (SZÉTV) Vendéglátás-idegenforgalom szakmacsoportban az országos döntőn

I. helyezést ért el!

A tanuló felkészítő tanárai Hosinnerné Makalicza Ágnes, Kocsis-Varga Viktória, Simonné Tóth Margit és Voleszák Zoltán voltak.

Az országos döntőben további szép eredmények is születtek: Török Márk V., Petrik Szabolcs VII., Samu Bálint X., míg Leczó Katalin XIX. helyezést ért el.

Szívből gratulálunk valamennyi versenyzőnek és felkészítő tanáraiknak!

Újabb szakmai sikerek!

A 2015. április 11-én Szolnokon lebonyolított
X. Pelikán Kupa Gasztronómiai Versenyen iskolánk képviseletében
Bauer Vivien cukrásztanuló, valamint Nagy Dániel és Simon Márió pincértanuló
ARANY KATEGÓRIÁS helyezést ért el.
A felkészítő tanárok Simon Zita és Cihlár Lajos voltak.

A felnőttek között Németh Tibor szakoktató
a melegkonyhai versenyben lett Arany Kategóriás.

Gratulálunk az újabb, szenzációs szakmai sikerekhez!

A képre kattintva a versenyen készült képeket tekintheti meg!

III. Schnitta Sámuel Emlékverseny - Országos döntő

A III. Schnitta Sámuel Emlékverseny
Veszprém városában megrendezett döntőjén
iskolánk csapata a III. helyen végzett!
Szívből gratulálunk a tanulóknak és felkészítő tanáraiknak
ehhez a fantasztikus sikerhez!
Büszkék vagyunk rátok!

A képre kattintva a versenyen készült képeket tekintheti meg!

Szakmai Nap 2015

Képgaléria:

A 2015. március 19-i Szakmai Nap eredményei:

Szakközépiskolai osztályok versenye

III. helyezett: 11.A osztály

II. helyezett: 10.B osztály

I. helyezett: 9.A osztály

Szakiskolai osztályok „Ki a király?” versenye

III. helyezett: 11.E osztály

II. helyezett: 9.F osztály

I. helyezett: 12.E osztály

Házi készítésű sütemények versenye

9.E osztály külön dicséretben részesül.

Különdíj – Holyevác Blanka 13.B

III. helyezett: Kadner Dorina 9.E

II. helyezett: Sütő Veronika Szilvia 9.E

I. helyezett: Kovács Csilla 10.B

Cukrász dísztorta-verseny

Különdíj – Balogh Viktória 12.E – Kapui Katinka 12.E

III. helyezett: Lakatos Patrícia 11.E – Kedmenecz Kamilla 11.E

II. helyezett: Gosztola Krisztián 12.E – Botka Mária 12.E

I. helyezett: Bauer Vivien 12.E – Dollmayer Richárd 12.E

Barista verseny

IV. helyezett: Kiss Franciska 10.E

III. helyezett: Kovács Csilla 10.B

II. helyezett: Lovász Szófia 12.E

I. helyezett: Török Adrienn 11.E

Burián György Díszterítési Emlékverseny

Külön dicséretben részesült a Szürke ötven árnyalata – az ötletért (Haraszthy Marcell 12.D – Pfeiffer Bálint 12.D)

III. helyezett: Horváth Lilla 13.B – Horváth Friderika 13.B

II. helyezett: Makida Gábor 11.D – Kántor Patrik 11.D

I. helyezett: Tóth Eszter 12.D – Dongó Nikolett 12.D

Ételkészítési verseny

III. helyezett: Varga Miklós 13.B – Hauk Henrietta 13.B

II. helyezett: Szabó Tamás 9.C – Baranyai Enikő 9.C

I. helyezett: Erdősi Bettina 13.B – Brenner Csaba 13.B

Gratulálunk a Szakmai Nap versenyeinek valamennyi résztvevőjének!

SZJA 1%-a

Támogassa személyi jövedelemadója 1%-ával iskolánk alapítványát!

Az alapítvány neve: Vendéglátós Szakképzésért Alapítvány

Alapítvány adószáma: 19112903-1-08

Számlaszám: 11634007-04926300-34000003

További információk: ISKOLÁNKRÓL / ALAPÍTVÁNYUNK menüpontban

SVK bál

2015. január 30.-án rendeztük meg hagyományos iskola bálunkat!

A képre kattintva a képgaléria nyílik meg.

Szenzációs siker Budapesten!

A Keleti Károly Országos Levelező Marketing Verseny budapesti döntőjében a Hosinnerné Makalicza Ágnes és Kocsis-Varga Viktória tanárnők által felkészített iskolai csapatunk

I. helyezést ért el.

A csapat tagjai voltak: Csider Boglárka, Gál Dalma és Mayer Edina 12.B osztályos tanulók.

A csapat minden tagjának és felkészítő tanáraiknak szívből gratulálunk!

A Schnitta versenyről...

A Pulzus TV riportja:

Kisalföld cikke 2014. december 2.

Fényképalbum a versenyről

III. Schnitta Sámuel Országos Csapat Emlékverseny


2014. november 29-én iskolánk adott otthont a III. Schnitta Sámuel Országos Gasztronómiai Emlékverseny regionális döntőjének.

A regionális versenyen Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyéből 6 iskola csapata vett részt:

  • Zalaegerszegi Báthory István Szakképző Iskola
  • Danubius Hotels Szakképző Iskola - Sopron
  • Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Thúry tagintézménye - Nagykanizsa
  • Krúdy Gyula Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Középiskola, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola - Győr
  • Szombathelyi Kereskedelmi és Vendéglátói Szakképző Iskola és Kollégium
  • Soproni Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó Szakképző Iskola és Kollégium

A verseny végeredménye:

I. helyezett: Krúdy Gyula Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Középiskola, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola - Győr

II. helyezett: Soproni Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó Szakképző Iskola és Kollégium

III. helyezett: Szombathelyi Kereskedelmi és Vendéglátói Szakképző Iskola és Kollégium

A regionális verseny győztese, a győri csapat vehet részt Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megye képviseletében a 2015. márciusában megrendezésre kerülő országos döntőn.

A verseny kiemelt különdíját, a legjobb pincérnek járó díjat Tóth Eszter, csapatunk tagja nyerte el.

Szívből gratulálunk az iskolai csapat valamennyi tagjának és
felkészítő tanáraiknak!

Szili Bálint, Tóth Eszter, Schaller Tamás (csapatvezető), Bauer Vivien, Horváthné Lőrincz Eszter (felkészítő), Nagy Bence, Szalontai Tamás, Rákóczy László (felkészítő).

Külön is köszönetet szeretnénk mondani a Fagus Hotelnek, amely kiemelt támogatásával segítette a versenyre történő felkészülést és a verseny lebonyolítását!

Továbbá minden jelenlegi és volt kollégánknak, hogy segítették lebonyolítani a szombati napot!

Gasztronómiai siker Luxembourgban

Németh Tibor, iskolánk szakács szakoktatója nagy szakmai sikerként, bronzérmet szerzett Luxembourgban, a 2014. november 22. és november 26-a között lebonyolításra kerülő Culinary World Cup-on (Szakács-Cukrász Világbajnokságon).

 

Kiemelkedő sikeréhez szívből gratulálunk!

Németh Tibor beszámolója

Mazsolaavató

Kedves érdeklődők!

Az alábbi képre kattintva érhető el az idei avatón készült képek gyűjteménye:

...................... 2013 / 2014 -es tanév ......................

Gulyásparti

Fényképalbum a partiról

Részlet a PulzusTV híradójából

Gratulálunk a 10A osztálynak az I. helyhez és a 10C osztálynak a Különdíjhoz!

Köszönjük minden résztvevő osztálynak a lelkiismeretes munkát és köszönetet mondunk mindenkinek, akik segítették létrehozni az eseményt!

A munka minőségét az is jelzi, hogy a legtöbb bogrács hamar ki is ürült!

Jövőre folytatjuk!

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

Horváth Barnabás 10A osztályos tanulónk a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen Országos 1. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Szabóné Tamás Angela.

A hírhez kapcsolódó Kisalföld cikk (a képre kattintva nyílik meg):

Gratulálunk!

Újra Ínyencklub!

A hagyományos Ínyecklub keretében 2014. április 25-én (pénteken) 17.00 órától tartotta a 12.A osztály vendégfogadó díszvacsoráját.

Ínyencklub 2014

A 11.B osztály tanulói 2014. március 28-án a hagyományos Ínyencklub keretében, nagy sikerű díszvacsorán fogadták szüleiket, hozzátartozóikat.

Gasztronómia a történelemben

2014.04.03-án Szakály Attila tanár úr előadást tartott a Liszt Központban a gasztronómiáról.

A Pulzus TV kapcsolódó híradó-részlete (a képre kattintva megnyílik a videó):

videó >>  

A Kisalföld újság kapcsolódó cikke

Gratulálunk a sikeres előadáshoz!

Soproni Ifjúsági Pódium

Film kategóriában I. helyezést ért el Németh Attila 11.A osztályos tanuló!

Gratulálunk!

További indulók iskolánkból:

Fotó kategóriában:

  • Fazakas Melinda 10.B
  • Radics Babett 11.A

Mesemondó kategóriában:

  • Dolmány Evelin 12.A
  • Fischer Zsófia 12.A
  • Horváth Nikolett 12.A

Szakmai nap 2014

A Kisalföld szakmai nappal
foglalkozó cikke:

A Pulzus TV Híradójának
kapcsolódó része:

A szakmai nappal kapcsolatos képalbumok:

>> 1. album - szakácsverseny (2014.03.10) <<
>> 2. album - szakmai nap (2014.03.13) <<

Versenyeredmények

„Ki a Király?” –
Szakiskolai osztályok közötti verseny

I. helyezett: 11.E
II. helyezett: 9.C
III. helyezett: 11.C

Nemzetek gasztronómiája –
Szakközépiskolai osztályok közötti verseny

I. helyezett: 9.B
II. helyezett: 10.B
III. helyezett: 9.A és 10.A

Szakácsverseny

I. helyezés:
Nagy Bence – Szalontai Tamás 11.C
II. helyezés:
Bősze Attila – Horváth Nikolett 10.C
III. helyezés:
Maros Jázmin – Pölcz Máté 12.C
Különdíj:
Szabó Róbert – Udvardi Ákos 12.C
Bencsik Péter – Szűts Péter 10.C

Házi sütemények versenye

I. helyezett: Horváth Kitti 11.E
II. helyezett: Kovács Gabriella 9.B
III. helyezett: Kovács Csilla 9.B

Számítástechnikai verseny

I. helyezett: Császár Melinda 11.E

Dísztorta verseny

I. helyezett:
Vasvári Vivien – Horváth Rita 12.E
II. helyezett:
Kardos Márk – Kiss Alexandra 12.E
III. helyezett:
Boha Brigitta – Kőbányai Viktória 12.E
Különdíj:
Huber Fanni – Hoffer Szabina 12.E

Barista verseny

I. helyezett: Hirschler Rebeka 9.B
II. helyezett: Lovász Szófia 11.E
III. helyezett: Lőrincz Klaudia 11.E
Különdíj: Molnár István 9.B

Burián György Díszterítési Emlékverseny

I. helyezett:
Laki Krisztina – Dongó Nikolett 11.D
II. helyezett:
Bálint Olivér – Bors Gergő 12.D
III. helyezett:
Simon Márió – Locsmándi Zsuzsanna 10.D
Különdíj:
Horváth Viktor – Albert Richárd 12.D

A versenyek valamennyi résztvevőjének gratulálunk!

Ideiglenes felvételi jegyzék

Elréhető a 2014/15-ös tanévre szóló ideiglenes felvételi jegyzék a
FELVÉTELIZŐKNEK / IDEIGLENES FELVÉTELI JEGYZÉK menüpontban.

Báli képek - teremcsere

Kedves érdeklődők!

Az idei bálon készült képek az alábbi hivatkozásra kattintva tekinthetőek meg.

BÁLI KÉPEK

Állandó teremcsere

02.10. hétfőtől a 212-es és a 227-es terem órarendje helyet cserél.
Tehát hétfőtől kezdődően azok az órák, amelyeket eddig a 227-ben tartottak, a 212-be kerülnek és fordítva. Pl. a 9D osztály terme hétfőtől a 212-es terem lesz.
A változás állandó jellegű, 02.10-től az év végéig (ill. további módosításig) lesz érvényben!

Beiskolázási tájékoztató 2014/2015. tanév


Tanulmányi terület

Tagozat kód

Képzési idő /év

Felvehető létszám /fő

Szakközépiskolai osztályok:

XXVII. Vendéglátóipari ágazat

01

4+1

34

XXVIII. Turisztika ágazat

02

4+1

34

Szakiskolai osztályok:

18. Vendéglátás-turisztika szakmacsoport

       ● 34 811 01 Cukrász

03

3

24

       ● 34 811 03 Pincér

04

3

24

       ● 34 811 04 Szakács

05

3

56

       ● 34 811 05 Vendéglátó eladó

06

3

18

17. Kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció szakmacsoport

       ● 34 341 01 Eladó

07

3

26

 

 

Közösségi szolgálat

Közösségi szolgálattal kapcsolatos dokumentumok-információk:

DIÁKOKNAK / KÖZÖSSÉGI SZOLGÁLAT menüpont

v v 2012/2013-as tanév v v

Ínyencklub - 12.a

A videó megnyitásához kattintson a képre!

Gratulálunk a sikeres estéhez a résztvevőknek!

Schnitta-döntő

Iskolánk csapata Miskolcon a II. Schnitta Sámuel Országos Szakmai Tanuló Emlékverseny döntőjében kiemelkedő sikereket ért el:

- Kiemelkedő csapatmunkáért a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség elnökének különdíja.
- A legjobb tányérdesszertért járó különdíj.
- A legjobb melegkonyhai munkáért járó különdíj.

 

A csapat tagjai:

Ambrus Nikolett (pincér)
Knyizsák Ádám (pincér)
Schaller Tamás (csapatvezető)
Sabján Szabina Brigitta (szakács)
Molnár Enikő (szakács)
Huber Fanni (cukrász)

Felkészítő tanárok:

Rákóczy László szakács szakma
Schaller Tamás pincér szakma
Simon Zita cukrász szakma

Gratulálunk a csapat valamennyi tagjának és felkészítőiknek!

Büszkék vagyunk Rátok!

Ínyencklub - 11.b

ÚJRA ÍNYENCKLUB KÉT ÉV ELTELTÉVEL

 

A március 15-ei hosszú hétvége előtt, csütörtökön a 11. B osztály egy régi hagyományt elevenített fel. Ínyenc Vacsora keretében hívták meg szüleiket a Schnitta tanétterembe.

A lázas készülődés már kora délután megkezdődött a tankonyhán, Merth Mária gyakorlati oktatásvezető irányításával, Lőrincz Eszter tanárnő és Rákóczy László chef úr segítségével. A tanárok felügyelete mellett készült el a sült csirkemell póréhagyma-mártással, rakott burgonyával és zöldséges rizzsel, valamint a csúsztatott palacsinta, vanília fagylalttal. A szakács diákok a kétfogásos ételsor mellett még maguknak és a pincér tanulóknak is készítettek vacsorát.

A konyha mellett az étteremben is megkezdődött a rendezvény előkészítése. A pincér tanulók megterítették az asztalokat, majd felrakták az asztalra a menükártyákat és a névtáblákat. A vendégek érkezése előtt Cihlár Lajos és Schaller Tamás tanár úr pontosította a rendezvény menetét a felszolgálókkal. Az étterem ajtajában a tanulók házi citrusos bodzaszörpöt szolgáltak fel aperitifként, valamint Horváth Rita osztályfőnök köszöntötte a szülőket, hozzátartozókat.

A vacsora előtt a diákok nevében Fekete Fruzsina köszöntötte a résztvevőket, majd Voleszák Zoltán szakmai igazgatóhelyettes elevenítette fel a korábbi Ínyenc Klubok hangulatát. Az igazgatóhelyettes örömmel fogadta, hogy egy régi hagyomány újjászületése van kialakulóban. A tálalás körüli izgalom nagy volt, de talán annál is nagyobb volt a várokozás a vendégek elégedettsége felől. A megnyugvást az adta, mikor a felszolgálók csak üres tányérokat hoztak vissza az étteremből. A szülők meg voltak elégedve az ételekkel, a kiszolgálás minőségével. Többen kifejezték elismerésüket a jó ötlet és a sikeres megvalósítás iránt.

A rendezvény végén a tanulók együttesen álltak az étteremben és boldogan, mosolyogva fogadták a szűnni nem akaró tapsot. A diákok nem feledkeztek meg arról sem, hogy megköszönjék a felkészítő tanárok segítségét.

 

Szakmai Nap 2013

2013. március 7-én megtartott hagyományos Szakmai és Diáknapunkat az alábbi eredmények születtek:

Kuktaverseny (9. osztályos szakács tanulók):

I. Szűts Péter
II. Erdélyi Zsófia Dalma
III. Gundinger Zoltán
Különdíj a kreativitásért: Bencsik Péter és Vollein Armand

Házi készítésű sütemények versenye:

I. Fischer Zsófia 11.A
II. Ábrahám Gyöngyi 10.C
III. Gosztola Krisztián 10.D

Burián György Díszterítési Emlékverseny:

I. Németh Krisztina - Szényi Erik 13.B
II. Ambrus Nikolett - Farkas Krisztina 12.D
III. Balka Nikoletta - Szalay Orsolya 12.D

Dísztorta készítési verseny:

I. Kiss Alexandra - Trummer Viktória 11.E
II. Gergácz Patrik - Nagy Andrea 12.E
III. Nagy Melissza - Poór Anett 12.E

Ételkészítési verseny:

I. Molnár Enikő - Pénzes Kitti 11.C
II. Huszár Dávid - Süle Richárd 11.C
III. Pánácz Ákos - Tóth Martin 12.C

Magyarország tájegységei - osztályok közötti verseny:

I. 11.B - 118 pont
II. 12.A - 117 pont
III. 10.A - 91 pont
IV. 11.A - 85 pont

PC a lakodalomban (meghívó és menükártya készítése):

I. Horváth Csaba 9.B - Gosztola Krisztián 10.D
II. Szabó Jennifer 9.A - Kaszás Tivadar 9.B

Valamennyi résztvevőnek köszönet jár a lelkiismeretes felkészülésért!

Schnitta-verseny

2012. november 30-án iskolánkban került lebonyolításra a II. Schnitta Sámuel Országos Gasztronómiai Emlékverseny regionális döntője.

A versenyen nagy küzdelemben iskolánk csapata nyert és szerzett jogot az országos döntőben való indulásra.

A győztes csapat és felkészítőik:

Schaller Tamás (csapatvezető), Horváth Martin (pincér), Simon Zita (felkészítő tanár), Nagy Melissza Krisztina (cukrász), Sabján Szabina Brigitta (szakács), Molnár Enikő (szakács), Rákóczy László (felkészítő tanár), Knyizsák Ádám (pincér)

Köszönjük támogatóinknak, hogy hozzájárultak a verseny sikeres megszervezéséhez és lebonyolításához!

A verseny fő támogatói: Harrer Csokoládéműhely és Cukrászda, Iváncsics Pincészet, Lővér Pince, OE Voleszák Zoltán, Perkovátz-Ház, Soproni Borvidék, Soproni Kereskedelmi és Iparkamara, Taschner Bor- és Pezsgőház Kft., Tercia Restaurants, Vendéglátós Szakképzésért Alapítvány

A verseny támogatói: Bormarketing Műhely Nonprofit Kft., Fényes Pincészet, Hotel Sopron, Jandl Pincészet, Ottó Pince, Sterlik Pince, Töltl Pincészet, Vincellér MPS Kkt., Winlife Kft.

Mindenki, aki iskolai vagy bármilyen iskolával kapcsolatos rendezvényen megjelenik automatikusan beleegyezik abba, hogy kép- és hangfelvétel készülhet róla, amelyet az iskola szabadon felhasználhat és közzétehet.